МНВК-40 років!
Зараз на питання «Ким бути?» практично неможливо відповісти один раз. До нього можна (і потрібно!) повертатися протягом усього життя. Бо за відповіддю на нього стоїть безліч важливих життєвих виборів. Адже дуже часто професія обирається не тільки (і не стільки) як рід занять, але і як певний образ, стиль життя, можливість отримати певний соціальний статус у суспільстві.
У світі існує понад 50 тисяч професій. Щороку на зміну одним приходять близько 500 нових. Монопрофесіоналізм поступається місцем поліпрофесіоналізму. А оскільки з віком здібності до навчання знижуються, то і починати свій шлях у професію потрібно якомога раніше. Мабуть, саме цим принципом керувалися десятикласники та їх батьки, коли обирали для навчання наш заклад, багатий історією та традиціями.
Початок нашої дороги
40 років тому, у далекому 1977 році з метою підготовки робітничих кадрів для народного господарства району розпочав свою роботу Каланчацький міжшкільний навчально-виробничий комбінат.
І потекли дзвінким, веселим потоком до нього перші учні.Уже через кілька років про Комбінат знали і тут, у рідному селищі, і далеко за його межами. Бо наші випускники – люди робітничих професій: водії, трактористи, муляри, механізатори-тваринники, майстри машинного доїння, продавці, швачки. Їх руками творилося наше сьогодення і наше майбутнє.
40-річчя Комбінату – дата молода і водночас мудра. Це не просто роки, які прожито. Наша біографія складається з літ, днів, які запам’яталися утвердженням зрілості закладу, освітніми надбаннями, моральною атмосферою, високою професійною майстерністю, відповідальністю, культурою та поважним ставленням до учнів.
У народі кажуть: який господар, такий і дім. Нам, учням, майстрам та вчителям, пощастило. Комбінатом завжди керували і керують мудрі, далекоглядні наставники на життєвій ниві, трудівники, терплячі, лагідні, справжні громадяни своєї Вітчизни.
Ємельянов Володимир Сергійович. Перший керівник нашого міжшкільного навчально-виробничого комбінату. Він звик бути піонером у всьому: адже істина його життя – у відкритті незвіданих вершин, нових зірок. Однією з таких зірок став для нього наш комбінат. Саме на роки його керівництва припали початок і становлення закладу.
Говорять, директор навчального закладу – жива реклама конкретної освітньої установи, бо саме через його образ складається враження про стан освіти взагалі. Саме особистим рисам Семикопенка Івана Івановича має завдячувати наш комбінат одним із найвищих рейтингів серед навчальних закладів району. Високий професіоналізм, відповідальність, дисципліна і порядок – ось що залишив по собі в пам’яті учнів і колег другий керівник закладу.
Машаро Микола Серафимович. Третій очільник закладу. У нього був свій стиль роботи – максимум поваги до людини, постійний творчий пошук, нові звершення… Він зробив все, аби учні, майстри та педагоги відчували себе єдиною дружною родиною в тяжкі та складні часи розбудови країни.
Вимогливість, турбота про комбінат та його мешканців залишились незмінними і для наступного керівника – Гузара Миколи Олександровича. Ліцензування, збереження і поповнення автомобільного парку, тягар господарських турбот, перевірки і безліч інших проблем лягли на його плечі.
Присутнім на святі Семикопенку І.І., Машаро М.С. та Кузьменку Є.М., майстру виробничого навчання, а потім вчителю автосправи, якій віддав комбінату 37 років життя, були вручні подяки та квіти. Ці люди віддавали себе дітям. Брали чужі клопоти й турботи на свої плечі. Їхні думки, почуття щедро віддані дітям – спрацювали сьогодні. Дякуємо усім працівникам комбінату, які працювали тут впродовж усіх 40 років!
Минали роки, десятиліття... Більше чотирьох тисяч випускників, отримавши свою першу професію, пішли у самостійне життя. А комбінат і нині залишається таким же рідним і близьким, таким же бажаним для нових учнів, бо він – дороговказ!
65 десятикласників з п’яти навчальних закладів цьогоріч прийшли до нас на навчання. І, вже за традицією, на осінніх канікулах для них була проведена Посвята у професію.
Ведучі свята Норик Юля, Руденко Оля, Вермієнко Ліза, Степашко Дана розповідали про історію закладу, а присутні мали змогу поринути у ті далекі роки, переглядаючи презентацію, створену на підставі безлічі світлин, що стали справжнім фотолітописом бурхливого життя комбінату.
А потім на коло пошани вийшли наші новачки-першачки: група 167 «В» у складі 22 учнів з Гаврилівської та Каланчацької №1 загальноосвітніх шкіл; група 168 «В» у складі 7 учнів Новопавлівського навчально-виховного комплексу. Бажання освоїти ази професії водія в групі 169 «В» виявили 26 учнів з Каланчацьких №1, №2 шкіл та Новокиївського навчально-виховного комплексу. До складу групи 170 «С» були зараховані романтики далеких доріг - 10 майбутніх дальнобійників з числа учнів Каланчацьких ЗОШ №1 та №2.
Вчителі автосправи продемонстрували присутнім слайдову презентацію про професію водія. І надали слово десятикласникам. Командам, сформованим зі складу учнів груп, належало пройти ряд випробувань та поборотися за перехідний кубок «Зірки комбінату».
До складу журі увійшли: Ситнікова О.В., начальник відділу освіти виконавчого комітету Каланчацької селищної ради, Півненко Є.В., помічник народного депутата України Негоя Ф.Ф., член ради комбінату, Криль О.В., заступник військового комісара Каланчацького РВК з територіальної оборони, у минулому вчитель автосправи. Їм належало оцінити домашнє завдання (пошукова робота-дослідження про випускників закладу) та ряд жартівливих конкурсних завдань: візитка групи, конкурс капітанів, «Ранок першого робочого дня», «Накачай колесо», «Водіння на маневровому майданчику», «Вантажоперевезення».
З азартом, властивим лише молоді, команди приступили до їх виконання. Дотепність, змістовність, музикальність, швидкість, вправність, точність виконання – саме це слугувало критеріями для оцінювання. Ну, а допомогою командам були щирі емоції і підтримка глядачів.
Поки журі підводило підсумки, десятикласники урочисто виголосили клятву, пообіцявши перейняти від майстрів виробничого навчання усі секрети майбутньої професії. А потім налаштувалися на улюблену радіохвилю і почули музичний дарунок від Крайнова О.
Не залишили без подарунку своїх вихованців і майстри виробничого навчання, які подарували групам чудо-горщик зі смачною кашею. Чим вони її тільки не приправляли! І горохом, щоб багатіли знаннями по троху. Вкинули і мірочку вівса, щоб надійно везли чотири колеса! І квасолі для гарної і безаварійної долі. Додали ще й часнику, щоб зустріч з ДАІ-шником була усім до смаку. Та ще й зазначили, що усі, хто з’їсть таку кашу, відтепер можуть по праву називати себе «однокашниками».
А далі – довгоочікувана мить. Журі оголошує результати. Переможцем визнано групу 168 «В» (Новопавлівський НВК). Минулорічні переможці група 163 «В» (Гаврилівська ЗОШ) передає кубок, обмінюючи його на пам’ятний сертифікат. Інші учасники цьогорічних конкурсних завдань теж не залишились без нагород. Група 167 «В» була відзначена медалями «Класний дебют» та «Водії-віртуози». Команда групи 169 «В» виборола право називатися «Круті воділи». У активі команди групи 170 «С1» медаль за участь в інтелектуальному конкурсі «Розумники наші».
Після цього до десятикласників звертається директор МНВК Копаненко Е.С.: «Сьогодні, на старті нелегкої, але цікавої дистанції овлодіння професією зичимо вам від усієї душі наполегливості, терпіння та працьовитості. Нехай не засмучують вас перші складнощі! Нехай не примусять зійти з дистанції ніякі бар’єри перших невдач і помилок! Все це обов’язково буде. Не ви перші і не ви останні на цьому шляху! Тому нехай це не лякає вас, не відвертає від обраної мети та не залишає в душах зерна зневіри. Щиро бажаємо, щоб набутий професіоналізм став для вас нагородою за наполегливу працю. І тоді через роки із ваших далеких доріг ви принесете в комбінат свою любов, вдячність, свою радість і часточку уже навчених життям сердець».
А потім вперше так дружньо і потужно пролунав у стінах закладу своєрідний гімн комбінату на мелодію «Команда молодости нашей».
По завершенню свята гості ознайомилися з навчальними кабінетами і учбовою технікою та пригостилися кашею разом з нашими новоспеченими однокашниками!